Холиварофорум

Не все, что говорят на Холиварке — правда!

Вы не вошли.

Объявление

Холиварка празднует День Чтеца!
Ознакомиться с праздничными чтениями можно в соответствующем разделе

#1 2018-12-15 19:44:32

Анон

Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Па-першае, выбачайце за адсутнасць косак у назве, ліміт сімвалаў.
Па-другое, паходжанне імя бязблога. Ўсім цудоўнага беларускамоўнага рока!

Выконваю рэзалюцыю "жадаю жыць", бо жудасна. І "ебашь трасянкай, потым разбярэмся", бо як інакш я мову вывучу?
Шо б не атрымалася ў выніку, а дарослай 25-гадовай дзяўчыне патрэбна жыць асобна і сепарыравана ад бацькоў і мець не рандомна-спантанныя сацыяльныя навыкі.
Ад часу стварэння майго дзённіку шмат ўсяго здарылася, шмат чаго ў маім светаадчуванні змянілася, але ж ёсць адна канстанта. Мне вельмі, вельмі самотна ў жыцці. Я пяты год іду к таму, штоб гэта змяніць, і жадаю не спыняцца.
Запісы планую рабіць только лічныя і толькі жыццёвыя, бо гэтага мне і не хапае, а нешта з маіх каметарыяў да навін і наогул мае верагоднасць падвесці мяне пад артыкул.

архіў апісанняў

Відарыс у подпіс:

[img]https://i.ibb.co/TrhCp2r/challenge-mark-kanobu-01.png"[/img]
папярэдняя

Отредактировано (2022-07-08 21:44:15)


#401 2022-09-28 17:42:59

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Знайшла артыкул пра беларускую лаянку. Напэўна, найвялічкі ўнёсак Віцебска ў беларусізацыю ў апошнія гады, таму шта збіралася гэта па нас  :lol:

Оберблядзь – найвышэшая ступень

challenge-mark-kanobu-01.png"

Отредактировано (2022-10-05 15:23:44)

#402 2022-09-28 18:34:01

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Анон пишет:

Знайшла артыкул пра беларускую лаянку. Напэўна, найвялічкі ўнёсак Віцебска ў беларусізацыю ў апошнія гады, таму шта збіралася гэта па нас  :lol:

Оберблядзь – найвышэшая ступень

Анон-училка хочет подписаться на этот безблог. Хоть его магистратура в Витебске накрылась из-за деда-пидараса. хачу размаўляць па-беларуску, буду цябе чытаць

#403 2022-10-05 15:24:39

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Анон пишет:

Анон-училка хочет подписаться на этот безблог. Хоть его магистратура в Витебске накрылась из-за деда-пидараса. хачу размаўляць па-беларуску, буду цябе чытаць

Вітаю :) Прыемна бачыць ў людзях такое жаданне, але ня ведаю, ці магу цябе чым дапамагчы? Мабыць, якіх спасылак накідаць?
challenge-mark-kanobu-01.png"

Отредактировано (2022-10-05 15:24:46)

#404 2022-10-13 21:40:26

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Я ня ведаю, чаго б разумнага сюды запісаць. У мяне няма ніякіх слоў, проста ААААААААААААА. Сёння кінула навіны псіхалагіне, яна мяне пытаецца "Вы як?" А я ёй і адказваю "навошта казаць "лячу у шмоню", калі мы ўжо там". Я раней шмат выкарыстовывала гэтую фразу. Нешта яна больш так не адчуваецца.
Пры тым, што на працы адстойваю свае інтарэсы, чамусьці навучаюся, спрабую рабіць планы нейкія. Рабіць сваю будучыню, блямба. Вось, разабралася, што ў мяне не сацыяльная няёмкасць, а commitment issues (калі хтосьці ведае, як гэта карэктна перакладаецца, падкажыце, калі ласачка, я толькі падрадкоўнік магу).
Да апошняга году нават ня ведала, што TrashSmash з Беларусі. Я яго канал з аглядамі не глядзела, толькі ведала, што такі блогер ёсць (у мяне фрэнд яго дужа любіў), таму спачатку тры месяцы была падпісана на яго ў ЦікТоку, а потым знайшла у дрэве спасылак асноўны канал, і такая  :creepy:
Зараз ён робіць вельмі цікавые відэа пра гісторыю Беларусі ў 90-ыя, напрыклад:
https://vm.tiktok.com/ZMF62XTxM/

challenge-mark-kanobu-01.png"

#405 2022-11-09 15:25:55

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Непрыемна цікавы момант: калі ты пачынаешь вылечвацца ад нейкай часткі ментальных праблем, так пачынаешь разумець, чым кіруюцца людзі, якія выкарстовываюць вельмі абмежаванные с прошлага твайго погляду сцвярджэнні. Там, дзе раней было
нешта лішку абстрактна атрымліваецца
паспрабую с прыкладам
"*калі б хацеў - зрабіў* як? але ж гэта не так па едзіначалавечным пункту 1, характэрістыцы 2 і прыкмете 3"
становіцца
" не такія уж і едзіначалавечныя гэтыя пункт 1, характэрістыка 2 і прыкмета 3, але ж *калі б хацеў - зрабіў*"
Не, нейкая дупа з прыкладамі тут, калі не успамінаць адносіны с бацькамі, але ж мне іх успамінаць паддастала.
Палажу тут гэты кусок допісу, калі дадумаю думку - распішу.

challenge-mark-kanobu-01.png"

#406 2022-11-10 15:42:38

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Яшчэ адзін непрыемны цікавы момант: дзеля мяне не працуе нейкая частка парад па самамэнеджмэнту, таму шта калі у мяне ёсць нейкая задача, аб якой я шмат трывожусь, і я ўнашу яе ў календар, я атрымліваю не нейкаю палёгку з таго, што мне цяпер не патрэбна аб гэтым памятаць, а больш панікі аб часу пачатку і дэдлайне. Дзеля нейкіх бытавых пытанняў такого не адбываецца.
Цікава, чаму, гэта адбываецца, таму шта я запыталася ў псіхолага пра гэта:

Анон пишет:

Дзеля мяне ў ёй не хапае пауз, калі я нешта кінула на нейкі час - вялікі адсотак часу - а потым звярнулася і дарабіла. Мая версія схемы выглядае неяк гэтак:

І гэта была трэвога ва ўсёй яе прыгажосьці.

challenge-mark-kanobu-01.png"

#407 2022-12-31 21:34:38

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Пасля пачатку піздеца я вярнулася да сваёй тэрапеўткі. Пытанняў было шмат - і жах адбываючагася, і   абвастрыліся праблемы з маці, і на працы зноў усё паляцела ў шмоню, і чамусьці я ніяк не магла пачаць шукаць іншую, зато знайшла шмат панічных прыступаў працягам у як меньш некалькі дзён, і неяк не адраблялася з новымі знаёмымі.
Тэрапеўтка рэкамендавала мне, што пачытаць, і я чытала, рабіла практыкаванні і вывады. Шукала інфу, рабіла практыкаванні і вывады сама. Завершыла курс Learning how to learn. Мы шукалі і матывацыі для будучыні і змагаліся са страхамі, абгрунтовывалі дэматывацыі і вучыліся адстойваць свае мяжы на працы і ў доме, я шукала шмат інфы, спрабавала навучацца дзеля перамены напрамку ўнутры індустрыі, таму шта мая мне не падыходзіць, я зрабіла памылку пры выбары, і гэта адна з прычын майго выгаранія; арганізовавацца яшчэ, і яшчэ, і неяк інакш, але ж ніякіх значных здвігаў ў маём жыцці, акрамя закрэплення тых здаровых адносін (агіды і адхілення) да адбываючагася буквальна ва ўсіх аспектах, не адбылося.
На працягу апошніх некалькіх месяцаў мы вярталіся да аднаго і таго ж пытання: мне патрэбна медыкаментозная падтрымка, сітуацыя выйшла за мяжы, дзе без іх змагацца з усім, што на мяне навалілася, па версіі маёй тэрапеўткі - будзе вельмі сложна, мая галава перакладае гэта як "немагчыма".
Я звярталася да дапамогі антыдэпрэсантаў некалькі разоў. Першыя дзве-тры спробы (тры-пяць схем) мне не дапамаглі. Некаторыя лекі наўпрост ўсыпляля мяне на 18-20 часоў у сутках, але астаннія 4-6 я чагосьці жадала і рабіла паміж ежай, душам і туалетам. Другія надалі мне энергію да жыцця, поўны расфокус і праблемы с апетытам - я не адчувала жадання ёсць, і разумела, што я галодная, толькі калі ў мяне кружылася галава, і балела ў жэлудку. Кажысь, гэта быў Флуаксэтын. У прэдапошні раз мне казалі, што Флуаксэтын быў наймацнейшым прэпаратам на рынку і "ну раз так" выпісалі таблеткі, якія я нават не стала набываць, бо яны прызнаны аптэчным наркотыкам. У апошні раз я была там вясной, і мне далі схему, якая не паяынала працаваць... і не пачынала... і не пачынала... К скончанню другога месяцу чакання я перастала звяртацца к той псіхатэрапеўтке, таму шта нічога іншага яна мне не саветавала і не змяняла - мабыць, з гэтай схемай яшчэ павязе. Як па мне, прэпарат ўжо накапілся ў тваём арганізме, калі пабочкі ўжо прайшлі некалькі змен, маць вашу. Гэта былі частная доктарка, дактары ў стацыянары і тэрапеўтка звычайнага. Хтосьці па рэкамендацыі, кагосьці знайшлі па отзывам, к камусьці прыйшла наўпрост с уліцы. Мабыць, дзесьці і ёсць доктар_ка, яка_я жадае мяне слухаць, знайде, якая схема мне дапаможа, і к каму я фізычна магу папасць на прыём, але ж пакуль я не здолею гэта шукаць і зноў лавіць гэтыя спецэффекты па некалькі месяцаў, пакуль стане панятна, дапамагае мне гэта альбо не. Гэта наўпрост уб’е маю і так маленькую спасобнасць к працы, і надзея сепарацыі адложыцца на нявызначанна доўгі срок. А мая маці вядзе сябе са мной тым хужэй, чым мне становіцца хужэй фізічна, альбо фінансава, альбо маральна.
Тэрапеўтка мая гаворыць, што яна паразмаўляе з калегамі, што ў такой стуацыі рабіць, таму што мы ў ступоре, і мы зрабілі са стараны пстхатэрапіі ўсё, што было магчыма зрабіць здесь, і што яна мяне ніколі не кіне з гэтым адну. Неяк нават сімвалічна, што гэтыя вывады з нашай працы прыйшліся на апошнюю сесію ў годзе.
Я дапусціла: мабыць, мне патрэбна кампанія? Я ж заўсёлы расквітаю каля нэйтральных альбо добра адносячыхся да мяне людзей, і нават некалькі дзён апасля размоў я больш энергічная і цэлеўпартая. На гэты момант мне ў ленце навін папалась віцебская арганізацыя, якая аб’явіла сесію арт-тэрапіі дзеля пастрадаўшых ад хатняга гвалту. Я зарэгестрыравалась і ў палі "чаму вы зацтце папасць на гэтую сесыю" напісала, што я пытаюсь выйсці с адносін, у якіх гвалт прымянялі ка мне, і мне патрэбна пабыць с людзтмі, якія разумеюць, як гэта. Мяне не ўзялі на сесію.
Я б напісала, колькі дзён я праплакала па гэтаму адказу, але ж я яшчэ пачынаю плакаць, калі ўспамінаю аб гэтым. Калі спынюся, апублікую фінальныя лічбы.
Мая падруга ў гэтым годзе ўпершыню ўслыхала апісанне адной з сітуацый дома, адказала "бля, ну я хз" і пераводзіла тэму кожны раз, калі я хацела штосьці такое упамянуць. Праз два-тры разы я адяе адстала, потым яна са мной паругалася па другой прычыне, і зараз мы амаль не размаўляем.
Што казаць, годная тэрапеўтка, калі я нават ў такіх умовах не планую суіцыд. Гэта нават мяне саму здіўляе. Але што рабіць далей - я ня ведаю.
challenge-mark-kanobu-01.png"

#408 2022-12-31 22:44:07

Анон

Re: Гэта наш амаль новый шанец [тревога левел-ап беларусская yes comments]

Абдымкі, ананя ♥️ (мне падабаецца думаць, што ласкальнае ад "анон" утвараецца як і ў іншых пяшчотных істот - кацяня, кажаня і іншыя).
Наконт флуаксетыну - яшчэ з год таму, калі я ў мед.галіне працавала, ён быў толькі ўкраінскі, і водгукі былі вельмі так сабе, можа, у гэтым справа? Калі ёсць магчымасць набыць арыгінальны (не ведаю, можа ў рф ёсць), магчыма, будзе лепш.
Мне прыкра, што ніяк не магу табе дапамагчы, але, можа, ты хочаш маленькі падарунак ад таемнага санты? Калі так, то напішы мне адрас і віш

Скрытый текст

Подвал форума

Основано на FluxBB, с модификациями Visman
Доработано специально для Холиварофорума