Холиварофорум

Не все, что говорят на Холиварке — правда!

Вы не вошли.

#51 2020-08-29 14:38:07

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Підбірка 10 цікавих фактів. Знову про космос:
1. Всередині Юпітера можуть поміститися всі планети Сонячної системи.
2. Людство полетіло в космос швидше, ніж винайшло валізку на колесиках.
3. Земля - єдина планета Сонячної системи, котра не названа на честь котрогось із богів.
4. Уран- єдина планета, супутники якої названі на честь героїв Шекспіра, а не античних богів.
5. Сіріус, Оріон, Регулус, Беллатрікс, Андромеда, Сіґнус, Арктур, Поллукс - імена членів сім'ї Блек із зоряної теми (до речі, Скорпіус і Драко - це також сузір'я; і Меропа теж зоря).
6. Сонце обертається довкола центру галактики Чумацький Шлях. Рухається воно зі швидкістю 220 км/с, а повний оберт робить за 220 млн. років.
7. Є така теорія, що Сонце - це подвійна зоря (як і більшість подібних йому), а його гіпотетичну сестру звуть Немезидою.
8. Сонце світитиме без проблем ще 5 млрд. років. За гіркою іронією долі саме воно дуже ймовірно і знищить життя на планеті (якщо, звичайно, до того часу люди самі не переб'ють один одного, або не переселяться на інші космічні об'єкти).
9. Плутон та його супутник Харон помістяться на території США. Назви також символічні - Плутон - бог підземного царства, а Харон - перевізник в це саме царство мертвих.
10. Юпітер, Уран та Нептун теж мають кільця, проте значно менш помітні.

#52 2020-08-30 15:16:59

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Така спека...Дерева, на диво, виглядають так, начебто знову зазеленіють...

#53 2020-08-30 16:28:54

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

В мене прогнозують температуру до +35 весь наступний тиждень, і це просто жах. Звернула сьогодні увагу, що деякі дерева вже стоять жовті і  вітер ганяє облетіле листя по асфальту... Якось літо зовсім швидко промайнуло.
Буде смішно, якщо ми на одні й ті самі дерева дивимось))

#54 2020-08-31 18:09:56

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Анон пишет:

В мене прогнозують температуру до +35 весь наступний тиждень, і це просто жах. Звернула сьогодні увагу, що деякі дерева вже стоять жовті і  вітер ганяє облетіле листя по асфальту... Якось літо зовсім швидко промайнуло.
Буде смішно, якщо ми на одні й ті самі дерева дивимось))

=D. В мене вже дощі прогнозують, навряд.

#55 2020-08-31 18:12:43

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

На ФУПі когось вибісило слово "членкиня", цій особі запропонували писати щось на кшталт "члени і розкішниці партії"  :facepalm: .
Хто не знає - "розкішниця" це те саме, що і піхва/вагіна/пизда.

#56 2020-08-31 18:20:12

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Мене бісить те, що практично вся продукція Roshen на лицьовій стороні упаковки містить only English. Не всі знають англійську, не всі роздивляються українське/російське пояснення та склад дрібнющими буквами. Ми ж не в англомовній країні живемо! Зрозуміло, що ці штуки йдуть на експорт (бачила різні варіянтики одного і того ж товару (не рошену) - україномовний - для нас, англомовний, а ззаду ще 7-8-9 мов - на експорт - це норм), але писати іноземною мовою, котра взагалі не є зрозумілою для великої кількості громадян  :dontknow:.
Особливо круто звучить в рекламі і в реалі "Вафлі "Wafers"  :sacrasm:. А я їх люблю.

#57 2020-09-02 20:25:44

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Другий день осені...
Я повернулася до...одного міста.
Дізналася, що бананова шкірка заспокоює подразнену шкіру, усуває бородавки, гоїть садна та подряпини, зменшує сухість шкіри, відбілює зуби, дезинфікує крихітні ранки, допомагає при опіках та зморшках, полірує меблі, є хорошим компостом, поглинає свинець та мідь, а тому може очистити воду  :o.

Отредактировано (2020-09-08 19:39:53)

#58 2020-09-03 17:09:34

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Климентина Авдикович - шоколадна королева Галичини
http://www.kray.org.ua/5915/postati/avd … galichini/
avdykovych.jpg

#59 2020-09-04 08:23:07

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Накупила вчора білого винограду....Я обожнюю білий виноград, колись розповім цікаву історію з дитинства))).
Може кидати пити каву, до котрої я пристрастилася ще в підлітковому віці? А щоб її кинути, треба три тижні повністю утримуватися (я можу не пити довгий час, а потім знову почати).
Хоча я не вважаю, що кава є чимось поганим (якщо не пити багато), вона ж навіть в деякій мірі корисна. Це ж не куріння (я не палю, ніколи навіть і не пробувала (навіть кальян чи електронні сигарети), в моїй найближчій родині теж ніхто ніколи не курив).

Отредактировано (2020-09-04 21:11:42)

#60 2020-09-04 21:20:55

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Поділюся однією історією. Взимку я спішила на тролейбус, котрий вже під'їжджав. Мені треба було лише перейти дорогу, а тут світлофор перемкнувся на червоне (на 40-60 секунд). Я зрозуміла, що тролейбус вже майже на зупинці і 90%, що поїде якраз перед моїм носом (чекати 20 хвилин в сирості мені не хотілося). Зі злістю глянула на рогатого...і тут його ріжки (я знаю, що вони називаються штангами) злетіли на моїх очах якраз перед зупинкою! За час налагодження проблеми я встигла дочекатися зеленого сигналу, спокійно перейти дорогу, вмоститися на хороше місце і закомпостувати квиток. Чудесне співпадіння.
Я відьма - зеленоока і руда (насправді не руда, а від природи світло-русява (чи швидше таки блондинка) з помітним рудуватим відтінком)  :casper: , володію телепатією -  зупиняю тролейбуси силою думки  =D. Жарти жартами, але насправді нерідко помічала за собою збування думок та передчуттів.

#61 2020-09-06 20:40:35

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

022249cea191f45a61ba2de9c5cabe7c.jpg

Історія фемінітивів:
https://bykvu.com/ua/mysli/istoriia-fem … optykynia/

#62 2020-09-07 20:35:40

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Код нації: ТОП стереотипів про українців
https://www.segodnya.ua/ua/lifestyle/fu … 59945.html

#63 2020-09-08 19:30:57

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Англомовна вікіпедія пише, що в комуністичній Польщі слово "обиватель/обивателька" (громадянин/громадянка) заміняло слова "пані/пан" (а я думала, що там пани завжди були). А слово "товариш" (не впевнена в його правильній польській транскрипції, тому пишу на наш манер) вживалося лише для тих, хто був у комуністичній партії.

#64 2020-09-08 19:35:50

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Хочу принести посилання на статтю про гетьмана Виговського, проте боюся бану  =D.
Але вона доволі нейтральна, без чіткої позиції та сраченебезпечних штук.

#65 2020-09-10 21:07:44

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

В мене капець схильність до герпесу і заїд (з раннього-прераннього дитинства).
От позавчора випадково взяла виделку сусідки, за кілька хвилин зрозуміла, що їм з чужого прибору, помила і поклала на місце. За годину близько до краю губи вже все підпухає....Добре, що була мазь під рукою, помастила кілька разів і все пройшло.
А так від герпесу хорошим засобом є прополісова настоянка (чи настійка, не знаю коректної форми). Не дуже приємна (пекуча), але дуже ефективна.

Отредактировано (2020-09-10 21:36:04)

#66 2020-09-10 21:14:13

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Сьогодні на балконі одного із сусідніх будинків побачила бчб  :heart:. Не разбіць, не спыніць, не стрымаць!!!


Повертаємося до смаколиків. В неділю купила вітчизняний лукумчик за 26 грн. під назвою "Султан Клясичний З Фундуком"  :lol::vanga: халву чи козинаки "Президент Модерновий З Горіхами/Кокосом".
Жарти жартами, а лукум смачний (двошаровий з кокосовою присипкою), хоч я його тільки сьогодні доїла.

#67 2020-09-10 21:40:28

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Коротко про міфології (російською).
Взято звідси: http://wikitropes.ru/wiki/Миф

Наиболее известные мифологии

Завтра вже п'ятниця, час так швидко летить.

Отредактировано (2020-09-13 21:29:38)

#68 2020-09-13 21:28:16

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Не писала я два дні, а тепер принесу чудову статтю про цікаві факти з історії козацтва:
http://cikavo.com.ua/tsikavi-fakty-isto … tstva.html
Сьогодні був на диво жаркий день, ввечері з роботи я йшла в абсолютно літньому одязі.

Отредактировано (2020-09-13 21:30:59)

#69 2020-09-14 21:03:05

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Не знаю навіть про що писати...
Я подумаю про це завтра (як Скарлет).

#70 2020-09-15 21:29:52

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

"Вічний революціонер" (на слова Франка) - єдиний традиційно український гімн, котрий був дозволеним в СРСР. Слова не прив'язані до певної національної ідеї, явно ліві погляди, на слух і мотив місцями нагадує "Інтернаціонал" - саме тому, напевно, його і не забороняли.
https://www.youtube.com/watch?v=_vveTO0O0Os

#71 2020-09-16 09:21:02

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Поговоримо про слово "жид". Особисто я ніколи не вважала його поганим чи з негативним підтекстом. Це слово - це просто "іудей", котрий пройшов через декілька мов. Майже у всіх слов'янських мовах "жид, жиди" - звичайні офіційні слова. В українській мові теж так було, проте під російським впливом це слово почало обростати негативом (на більшості території - на початку 20 століття, на західних територіях - аж після ДСВ). Варто відзначити, що багато старих людей (і не тільки старих) говорять "жид", не маючи на увазі нічого образливого.
Наскільки я знаю, в нас слово "жид" офіційно не вважається негативними (це не "чурка", "піндос" чи "хач"), хтось написав так в офіційних паперах і було доведено, що він нічого не порушив. В книгах також можна зустріти жидів.
Я також в побуті і при знайомих часто кажу "жид", не маючи на увазі нічого презирливого чи образливого, а слово "єврей" в мене асоціюється з підкресленою політкоректністю (як "афроамериканець" чи "менструатор").

#72 2020-09-21 11:22:55

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Довгенько ж я не писала....
Мені завжди було цікаво - чому в Болгарії саме троянда стала такою символічною квіткою? Наскільки я знаю, вони виробляють величезну кількість "трояндової" продукції - парфуми, бальзами, скраби, креми, сироватки, спреї, олійки, шампуні, тоніки, мила, зубну пасту (!), креми для гоління (!), повидла, еліксири, локум...
Класно, що національний символ так добре працює на державу. А в нас що? Соняшник напевно? Ну але тільки олія, маргарин, смажене насіння, халва, козинаки, присипка для випічки...Тут особливо не розженешся.
І на завершення - троянди. Не болгарські, проте в тему:
o.91460.jpg
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt … AdAAAAABAL

Отредактировано (2020-10-18 19:38:31)

#73 2020-09-22 10:12:12

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Згадався мені "Гаррі Поттер". Як мені здається, ця книжка остаточно перестала бути дитячою десь наприкінці четвертої частини, ритуал з кісткою, плоттю та кров'ю здався мені дууужжже моторошним, незважаючи на те, що я не була прямо крихіткою на момент прочитання - 14 років (я взагалі читала ось так: 1 книга (в 10 років), тоді 2 (10-11), 3 (11-12), 5 (в 13), 6 (в 13), 4 (в 14), 7 (в 15 (майже в 16). Ну і років може 2 назад "Прокляте дитя", якщо вважати його каноном.
А ще смерть Седрика, перша невинна жертва.

#74 2020-09-26 16:09:14

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Знову я довгенько не писала...
Обломно було дізнатися, що вода "Карпатська джерельна" видобувається не в самих Карпатах, а в 100 кілометрах від них (плюс-мінус). І йогурт "Карпатський" теж приблизно на такій же відстані від Карпат виготовляється. Хоча там і написано, що містить 40% молока карпатського краю.

#75 2020-09-26 16:10:25

Анон

Re: Записки одной анонки [дыбр][yes comments][українська]

Дізналася, що слово "членка" доволі активно використовувалося ще років 80 назад (як мінімум). Шах і мат всім тим, що репетують про "фемінітиви-вигадки".

Подвал форума

Основано на FluxBB, с модификациями Visman
Доработано специально для Холиварофорума