Вы не вошли.
Дякую що дав про себе знати, анончик! Вірш у саме серденько.
Привіт, анончики мої непереборні!
Цей безблог нам потрібен, еге ж?
Отже, я трохи перезапускаю формат. Хочу спробувати так: на тиждень оголошую загальну тему! Навіть якщо будуть пропущені якісь дні, то принаймні позитивна тема у нас буде!
Тема цього тижня - колір.
Сьогодні - синій. Колір нашого прапору (половинки), неба і іноді моря, колір багатьох квітів і красивої кераміки. Що синє розрадить тебе сьогодні, анончику? Улюблене горнятко? Красива сукня? Квітка? Може, ти малюєш і в тебе є олівці чи пастель? Спробуй зробити ескіз у синьому!
Або подивися на небо.
Веселко, веселко,
чи маєш свою країну?
– А моя Вкраїна –
то небо синє
після чорного.
(Ігор Калинець)
Синій має цікаву історію в мистецтві й живописі. Якщо ви розумієте англійську, то ось вам цікавезне відео (з субтитрами) про синій пігмент ультрамарин, його зліт і падіння.
https://www.youtube.com/watch?v=1EzUlnRtDGM
А якщо краще українська, то ось відео з Миколаївського музею. Звук там неідеальний, але розповідь цікава: про синій у мистецтві, про синє пекло, джинси і Пікасо!
Дякую, добрий анон! Я дуже люблю синій колір. Це колір моря – я дуже люблю море, хоч і давно там не був. А ще у мене є сині джинси, спідниця, светр та футболка.
Синього неба тобі та твоїм землякам!
Анонці в синіх сукенках, ви дуже гарні! Вам личить ) Анончику в синіх джинсах, ти прекрасний, дякую!
І ми продовжуємо про колір, і сьогодні нехай буде жовтий - щоб завершити тему прапора.
Жовтий колір - складний. Це один з найдавніших кольорів, у який фарбували одяг, бо багато рослин дають жовтий пігмент. Жовтий - колір сонця, жита, стиглості і тепла, родючості і добробуту. А ще - колір золота, а значить, багатства і заздрості, але сьогодні ми не будемо про погане.
Жовтий колір любили художники - "Соняхи" Ван Гога є однією з найвідоміших картин, і для самого митця жовті соняхи символізували щастя. Василь Кандинський (до речі, навчався в Одесі і був у групі "южноруських" художників) пов'язував колір зі звуком, і жовтий звучав для нього як висока труба або дуже високі фанфари.
Отже, анончику, що жовте сьогодні потішить тебе? Кульбабки чи соняхи, сонце чи золоті кульчики? Улюблена жовта футболка або шкарпетоси?
І не забудь про жовту цитринку і мед! До м'ятного чаю чудово підійдуть, не забувай пити, особливо у спеку.
Тримайся!
Ну і щоб відео теж було, то ось вам мої улюблені жовті хлопці OT VINTA
Дякую, що пишеш, кожен день чекаю на твої пости
Маю на клумбі нагідки, жовту троянду і джинсову жовту курточку (постійно на неї споглядаю, коли лізу в шафу)
Ти теж тримайся, слідкуй за собою і пий більше волички.
А я нарешті вип'ю ранкову каву, бо дали світло після сірої зони
Вітаю, анончики!
Жовта джинсова курточка! Звучить дуже яскраво, дякую, аноне!
Нумо продовжувати тему прапорів, і сьогодні наш колір - червоний. Звичайно, мова не про совєцький прапор, а про червоно-чорний стяг! (о, спойлер - завтра буде про чорний).
Червоний колір бентежний, але ми будемо тільки про позитивний бік. Це колір життя і полум'я, кохання і слави. Це дуже яскравий, красивий і урочистий колір, колір троянд і маків, стиглих яблук і шипшини, соковитих помідорів і пекучого перцю, п'янкого вина і цілющого гранатового соку.
Отже, любий анончику, нехай сьогодні червоний колір дасть тобі сил та енергії. Відчуй, як гаряче червоне серце б'ється у твоїх грудях - ми живі, ми тримаємося.
Шукай червоної розради - випий холодного каркаде чи томатного соку, зроби яскравий манікюр або губи нафарбуй, помилуйся квітами або вберися в щось прекрасне!
Ну і звичайно не можна обійтися без пісні "Два кольори". Я знайшла її у виконанні Маляревського - він взагалі класний, у нього багато цікавих каверів. Іноді навіть найпростіша пісня з усього двох слів справляє належне враження. Але сьогодні хай будуть "Два кольори".
Привіт, мовчазні анончики!
Я сподіваюся, що ви всі живі і відносно в порядку, давайте пошукаємо трохи розради, щоб зарядитися енергією на вихідні.
Сьогодні ми завершуємо нашу тижневу тему з кольорами (повернемося до неї в якийсь інший тиждень), і наш колір - чорний.
Чорний дуже урочистий і серйозний колір, однак він не лише печальний, але й розкішний. Це колір ночі, і йому теж треба віддати належне. Це колір чорнил, а значить колір історії і літератури. Що стосується одягу, то спочатку тканини взагалі не вміли фарбувати в чорний, лише в сірий. Коли ж з'явилися технології, що дозволяли отримати глибокий чорний колір, ці тканини були доступні тільки найбагатшим людям, і чорний одяг став показником багатства, статусу і привілейованого становища. Згодом, звичайно, виготовлення чорних тканин стало звичайною справою, але й досі найелегантніший одяг - чорний.
Отже, друже мій анончику, що чорне потішить тебе сьогодні? Чорний шоколад? Улюблена чорна білизна? Стильна чорна футболка?
(звичайно, чорні котики і чорні песики є нескінченним джерелом позитиву!)
Трохи чорної музики нам принесе Венздей Аддамс із струнним кавером на Paint It Black (бо він, як на мене, позитивніший від оригінальної версії).
Тримаймося, анончики! Бажаю вам спокійних вихідних і побачимося в понеділок.
Анончику, дякую тобі за підтримку теми
Бережи себе!
У цього анона синій/блакитний/тд та чорний - улюблені кольори. Майже весь одяг цих кольорів.
Чорні котики якось жодного разу не заводились, а от чорних пацюків було аж двоє)
Червоний колір не дуже люблю. Дратує навіть, коли його в інтер'єрі чи одязі не "крапля в морі". А от в природі подобається. З того, що зараз цвіте - троянди всіляких відтінків червоного.
А на сусідськіх полях із зерновими завжди цвітуть маки. Така краса
З жовтенького зараз цвітуть троянди та соняшники. І одинока кульбабка)
В мене сьогодні трохи складно з електрикою і доступом до мережі, тому не встигла написати нічого. Виправляюся.
Чорний колір люблю, але зараз віддаю перевагу яскравим кольорам (жовта джинсова)
Анончики-коментатори, дякую вам! Ви мої хороші!
Доброго раночку усім, крім самі знаєте кого.
Новий тиждень - нова тема для позитиву, і на цьому тижні ми будемо шукати втіхи у стихіях, але це буде завтра.
А сьогодні - трохи гіркого оптимізму від Олени Теліги, української поетки.
Життя
Зловіщий брязкіт мрій, розбитих на кавалки,
І жах ночей, що покривають плач,
Ти, зраджений життям, яке любив так палко,
Відчуй найглибше, але все пробач.
Здається, падав сніг? Здається, буде свято?
Заквітли квіти? Зараз чи давно?
О, як байдуже все, коли душа зім’ята,
Сліпа, безкрила, сунеться на дно…
А ти її лови! Тримай! Тягни нагору!
Греби скоріше і пливи, пливи!
Повір: незнане щось у невідому пору
Тебе зустріне радісним: “Живи!”
Тоді заблисне сніг, зашепотіють квіти
І підповзуть, як нитка провідна,
Ти приймеш знов життя і так захочеш жити!
Його пізнавши глибоко, до дна!
Ну ти як, анонцю? Дощ був чи не був? Живий/жива, тримаєшся?
Тримайся, будь ласочка.
Ми починаємо тиждень, присвячений стихіям, і сьогодні поговоримо про вогонь.
Всі стихії неймовірно потужні і можуть бути руйнівні, але тут ми говоримо лише про їхній чудовий, життєдайний і рятівний аспект.
Вогонь - це житло і затишок, це світло і зброя для захисту, це їжа і чай. Вогонь красивий, і в танці його червоних, жовтих, багряних і помаранчевих язиків можна побачити дивні дива й фантастичні картини.
З вогнем танцюють, зі смолоскипами крокують, вогонь перетворює м'яку глину на дзвінку кераміку і руду на крицю.
Вогонь запеклих не пече.
Чи зможе вогонь розрадити тебе сьогодні, анончику? Сині пелюстки вогню під чайником або каструлькою? Запальничка для твоєї цигарки або люльки? (взагалі-то курити шкідливо, але йой, най буде, мені зараз твоє ментальне здоров'я дорожче, чесно). Свічка, ароматична чи чайна?
Знайди свій вогник сьогодні, і зустрінемося завтра.
Гіркий, але незламний оптимізм від Ейлін у сьогоднішньому відео.
Ти як, анончику, тримаєшся?
Вірю в тебе!
Сьогодні ми продовжуємо шукати позитив у стихіях і говоримо про повітря.
Ми живемо у повітрі, як риби у воді. Ним ми дихаємо, часом воно перетворюється на вітер. Ми навчилися подорожувати повітрям, літати й ширяти (ну, може, не як птахи, але все одно круто!). Воно наповнюється запахами і приносить нам аромати квітів і свіжої випічки. Лише подумай, анончику, адже небо над нашими головами - це теж повітря, багато-багато повітря, синього на прогляд.
Чи зможеш ти сьогодні знайти розраду в цій прозорій стихії? Може, відчуєш рятівний протяг або прохолодне повітря від кондею чи вентилятора? Може, зробиш прості дихальні вправи або йогу? Побачиш смішну повітряну кульку, подивишся гарний фільм про подорож морем на вітрильнику (Пірати Карибського моря годяться!) або почитаєш книжку, де є повітряна куля? Щось мені згадується тільки "Таємничий острів" Жуля Верна і "Дивовижний чарівник країни Оз" Баума.
Я ось наприклад давно хочу подивитися фільм "Амелія" про Амелію Ергарг, легендарну авіаторку. Ну і ти, аночнику, теж не вагайся і кидай рекомендації на книги й фільми про вітер, авіацію, дирижаблі і все, пов'язане з повітрям!
А відео сьогодні буде від B&B Project. "Гроза" - бо це про шалений вітер, непереможну силу і майбутнє полегшення.
Як ви, анончики? Комусь стало краще після дощу? Щиро сподіваюся.
Ми не втрачаємо наснаги і чекаємо прохолоди і перемоги!
І сьогодні говоримо про землю як стихію.
Як стихія, тобто один з базових елементів алхімії, земля символізує матеріальний світ, все важке, тривке, а також вона суха й холодна. Нехай це не звучить для вас сумно, адже матеріальний світ - це щось те, що відбувається з нами тут і зараз, це справжнє, суттєве, відчутне. Земля породжує життя в метафізичному сенсі й у прямому, адже з неї ростуть дерева і рослини. І травичка, яку можна помацати, щоб заземлитися (іноді нам вісм треба помацати траву, подихати, відчути себе в моменті, відчуті свою важкість і справжність у цьому матеріальному світі). І ще земля як елемент асоціюється з жовчю, одже, із сарказмом і чорним гумором, так що я пропоную також пов'язувати землю зі стендапом!
Може, тебе сьогодні розважить відео улюбленого стендапера? (мені з українських подобаються Настя Зухвала і Антон Тимошенко) Або посидіти в парку (тільки не на сонці!). Може, пересадити або обрізати якісь квіточки? Поліпити щось із глини або фімо, та просто поробити щось руками - щільне, матеріальне, фізичне. Подивитися відео про печери або кіно, де дія відбувається під землею. Нанести парфуми, в яких відчутна нота землі.
Стоїмо на своїй землі, триваємо, чекаємо перемоги.
(Сестри Тельнюк на вірші Оксани Забужко)
https://www.youtube.com/watch?v=2Xl1rBOLF0w
Як ви, анончики? Комусь стало краще після дощу? Щиро сподіваюся.
У нас сьогодні температура аж до +26 впала. Насолоджуюсь життям
Вітаю, анончик! 26 після спеки - це ж просто щастя!
Ну що, ми з вами дісталися п'ятниці. Попереду вихідні, постарайтеся відпочити і знайти собі щось приємне! А ми завершуємо тему стихій і говоримо про воду.
Вода-водичка! Без неї ніяк, і я сподіваюся, що водичка у вас є. Подбайте про запаси, не забувайте пити і змочувати шию і руки.
Давні греки пов'язували воду із флегмою в людському тілі, так що нехай вода подарує вам флегматичний спокій і стоїцизм.
Однак вона може бути не лише спокійною, але й бурхливою і неспинною. Потужная течія рухає млини і двигуни, виробляє електроенергію, несе кораблі і човни. Вода була нашим найпершим способом подорожувати далеко, біля річок будувалися міста, а наші річки - це взагалі живі істоти з іменами і характерами!
Шукай розради у воді сьогодні, анонцю. Випий прохолодної води, викупайся, якщо є можливість. Подивися на струмочок або фонтан, прогуляйся вздовж моря. Сходи до найближчої річки чи озера (якщо це безпечно!). Може, побачиш, як горобці купаються в калюжі? Або зробиш ванночку для ніг чи рук? Полий свої квіточки!
З роси й води! Почуємося в понеділок, щоб усі були мені живі, здорові і спокійні.
Тримайте відео про воду. Здається, це реклама Моршинської, але йой, най буде, воно красиве.
Дуже дякую, анончик, що продовжуєш писати. Зовсім не було сили коментувати, але читав з задоволенням ❤️
В мене теж зараз прохолода – +29⁰ і вітерець. Після +40⁰ це задоволення.
Але все ще чекаю на дощ.
Оці спекотні дні тільки і могла робити, то поливати квіти в саду і себе.
Привіт, мої хороші!
Понеділок, я з вами, з нами вірші. Це вірш Василь Стус написав від враженням від загибелі Алли Горської (чия смерть наймовірніше була замовним убивством). Це гіркий вірш, але єдине, що можна сказати із впевненістю - за 50 років, що минули, нас значно побільшало. Нас вже не малесенька шопта, нас багато.
Ярій, душе. Ярій, а не ридай.
У білій стужі сонце України.
А ти шукай — червону тінь калини
на чорних водах — тінь її шукай,
де жменька нас. Малесенька шопта
лише для молитов і сподівання.
Усім нам смерть судилася зарання,
бо калинова кров — така ж крута,
вона така ж терпка, як в наших жилах.
У сивій завірюсі голосінь
ці грона болю, що падуть в глибінь,
безсмертною бідою окошились.
Привіт, мій любий анончику! Я сподіваюся, що справи в тебе кращі, електрики більше, а спеки поменше. Тримаємося, живемо!
На цьому тижні ми будемо шукати позитив у смаках!
Взагалі то говорити про смаки складно. Та навіть прислів'я є, мовляв, про смаки не сперечаються, на колір і смак товариш не всяк. Чи є окремий умамі смак? Так, є, нещодавно офіційно визнали. А як щодо жирного смаку або металевого смаку? Ох, мабуть, про це можна сперечатися до ранку, але ми не будемо. Ми будемо говорити про чотири базові смаки, і сьогодні - гіркий (і близький до нього пекучий або ж гострий).
Чи любиш ти, анончику, гостре та гірке? Гостра закуска може пробудити апетит, збадьорити. Додавання спецій до їжі в спеку допоможе їй довше залишатися їстівною. М'ясо або шинка дуже добре смакують з гострими соусами, гірчицею, гострим кетчупом або соусом чилі. Гострий перчик пожвавить навіть борщ! А часник? Анонцю, ти любиш часник чи ти вампірчик? Як щодо натерти часником скоринку хлібчика до борщу або додати тертого часнику до пампушок? Цибуля теж може бути йой яка гірка, ти любиш гірку цибулю або тобі більше до смаку солодка? Додаєш васабі до свого соєвого соусу?
Напої теж можуть бути цікаво-гіркими. Знаєш, історично гірким тоніком (вода, в яку додавали хінін) лікували малярію, але згодом сам смак так сподобався людям, що тонік почали додавати до алкоголю або навіть пити просто так. В багато сучасних тоніків типу швепсу додають цукор, сироп або підсолоджувач, але гіркота там все одно присутня. Як тобі тонік, любиш? А гіркі настоянки типу біттер?
Ну і звичайно, не забуваймо про гіркі десерти. Звучить парадоксально? А як щодо шоколаду з перцем? Це ж класика!
Розкажи про свої улюблені гіркі або пекучі ласощі, з'їж що-небудь гостреньке.
Ми маємо серце з перцем, нас не здолати!
Доброго раночку всім, окрім. Як справи, котику? Живий/жива? Банка зарядилася? Ну й добре.
Ми все ще тримаємося і продовжуємо говорити про смаки. Сьогодні говоримо про солоне.
Сіль посідає дуже важливе місце в нашій культурі. Адже з видобутком і поставкою солі в першу чергу було пов'язано чумацтво (чумакування) - а ви тільки подумайте, який це культурний пласт! Сіль була нашим першим консервантом - саме соління допомагало зберегти продукти: м'ясо, рибу, сир. Сіль потрібна нам для нормального травлення і життєдіяльності, але її надлишок шкідливий. Нестача солі викликає хвороби, однак багато солі призводить до набряків і підвищення артеріального тиску. Отже, треба пам'ятати про баланс. Споживайте відповідально!
Отже, сьогодні пробуємо насолодитися солоним смаком. Що ти любиш, анонцю? Солоне сало чи рибку? Оселедці чи солоні горішки? Кільця кальмара або чіпси? Може, ще доїдаєш солоні огірочки та помідорки? Або квашену капусту? А що ти думаєш про квашені кавуни - беее чи смакота? (обидві думки мають право на існування!). Ти присолюєш свіжі огірки, коли їси їх? А печену картопельку? Може, тобі подобається солонувата мінеральна вода або томатний сік?
Коли я була мала, я дивилася фільм за мотивами казки Божени Нємцової "Соляний принц, або Сіль дорожча за золото". Король запитав своїх дочок, чи люблять вони його, і старші дочки сказали, щоб люблять його, як золото та дорогоцінності, а молодша - що любить його, як сіль. Король розгнівався, бо сіль - це щось дуже просте. Він вигнав дочку, і в ту же мить уся сіль в його державі перетворилася на золото. Отоді він зрозумів справжню ціну солі! Якщо хочете, цей фільм можна знайти на ютубі. Він, звичайно, дуже старомодний, але з красивими костюмами і прекрасною Лібуше Шафранковою.
До речі спасибі за нагадування, треба томатного соку купити) Кладу в нього не тільки сіль, а й перець.
О, анончик, я теж люблю томатний сік з перчиком!
А ми сьогодні, живі і здорові, будемо говорити про кисле!
Може, кислий - не найпопулярніший смак, але він є у нашому житті, в нашій кухні і нашій культурі. Кислий смак їжі пов'язаний із наявністю в ній різних кислот, типу молочної, щавлевої або винної. Парадоксально, що іноді ці смаки можуть говорити про те, що їжа зіпсувалася (скисла), але водночас кислотне середовище знищує бактерії і плісняву, а отже допомагає зберігати їжу. Для цього, наприклад, прекрасно підходить оцет. Та й ми були б не ми, якщо б не навчилися робити зі скислої їжі нову прекрасну їжу: сир і кефір з молока, вино з соку. З точки зору традиційної східної медицини кисле стискає наше тіло, закриваючи його отвори і допомагаючи охолодитися - зверніть увагу! Кисленьке охолоджує! А ще збадьорює, допомагає здолати нудоту, судоми і дрижання.
А ще кисленьке просто смакує! Ти любиш кисле, анонцю? Лимони, помаранчі? Любиш заправляти салат лимонним соком або оцтом? Чи навіть береш оцет до своїх вареників з м'ясом? Любиш кисленьку вишню у варениках чи компоті? Чи кислі цукерки, барбариски або мармеладки? Кислотні льодяники, від яких аж язик пече! Ух, у мене повний рот слини (і в тебе теж, закладаюся!)
Не кисни, почуємося завтра!
Привіт, мої хороші!
Ви вже здогадалися, сьогодні ми говоримо про солодке!
Солодкий - найпопулярніший смак. Це смак смаколиків і свята, що б там не було. Навіть якщо ти персонально, анончику, не любиш солодке, ти все одно кажеш про солодкі сни або солодкі мрії, про солодке життя або солодкі спогади. Ти ж моя солоденька! - кажемо ми любці. Солодке - це смак стиглих фруктів і меду, доброго хліба і різдвяної куті.
Підсолоди життя, анонцю, нам ще святкувати!
Що солодке потішить тебе сьогодні? Морозиво чи шоколад, мед чи варення, цукерка чи булочка? Може, кавуся з сиропом або бабл-ті?
З'їж улюблений смаколик, почуємося в понеділок!
Що солодке потішить тебе сьогодні?
Батончик з Рошену
Дякую, що пишеш, анончику, твої пости дуже підтримуюче працюють.